מן התקשורת

23 דצמבר 2023
  קרדיט: יוסי אלוני

עקרונות תפיסת הביטחון

1. מחליפים את מדיניות ההכלה במדיניות הכרעה: צה"ל לא מכיל שום דבר. כל הפרת גבול, אפילו הקטנה ביותר, במילימטר אחד, תחשב כפלישה לתוך עומק ישראל. לא איש חיזבאללה אחד מדרום לליטני, ולא קסאם אחד על העוטף. 2. הכרעה: כל עימות חייב להסתיים בהכרעה ברורה ולא בשאלה מי ניצח ומי הפסיד. 3. לחימה בשטח האויב: בכל עימות יש להעביר את הלחימה לשטח האויב, מי שחוצה קו אדום- מת. רצועת הביטחון חייבת להתקיים בשטח האויב ולא בשטח ישראל. 4. השמדת האויב האסימטרי: אסור לאפשר כל התעצמות של אויב אסימטרי, אין להם אחריות ואין להם גבולות. 5. מלחמת מנע - מכה מקדימה: בכל עימות פוטנציאלי מדינת ישראל חייבת להקדים את האויב. אסור לנו להיגרר למלחמה , היוזמה חייבת תמיד להיות בידינו. 6. מלאי החימושים: בכל רגע נתון מדינת ישראל חייבת לשמור על מלאי החימושים והתחמשות שיספיקו ל-45 ימי לחימה גם בתנאים של עימות רב זירתי.  

התוכנית האופרטיבית למהפכה בצה"ל

• העלאת תקציב הביטחון: מ-70 מיליארד ₪ בשנה ל-95 מיליארד ל-10 שנים. • מתן עצמאות לראש זרוע היבשה: ראש מז"י צריך לקבל עוצמה, תקנים, קידומים, דרגות ותקציב לבניית כוח, בדיוק כפי שיש למפקדי חיל האוויר וחיל הים. • מכפילי כוח לאוגדות: לבנות לצד כל אחת מהאוגדות המתמרנות, אוגדת מילואים מקבילה באותה איכות ויכולת. אוגדה תאומה עם טנקים ורק"מ ורמת אימונים גבוהה, ולעלות משלוש אוגדות מתמרנות, לשש. • הקמת חטיבות: הוספת שתי חטיבות לגבול מצרים ושלוש חטיבות לגבול ירדן, חטיבות הגנה ומרדף. וכן, תוספת חטיבה מקצועית ברמה של הימ"מ בכוננות 7\24. • בחיל הים: הוספת שתי קרובטות סער 6 לים אדום ועוד צוללת לים האדום כמענה לחותים והאיראנים. • בחיל האוויר: הגדלת מסוקי תובלה ומסוקי קרב. • בחיל המודיעין: פיתוח זירת מודיעין בתימן עם החות'ים • הקמת חיל טילים עוצמתי. • פיקוד העורף: העברת פיקוד העורף למשרד לביטחון לאומי. צה"ל צריך לחשוב על התקפה, לא על הגנה. • מג"ב: כל האחריות על איו"ש צריכה לעבור למשטרה. חייבים להקים 12 גדודי מג"ב חדשים, סה"כ 4,000 לוחמי מג"ב צריכים להיות רק באיו"ש. הנזק הוא שהיום הצבא מתעסק בשיטור ובט"ש ולא מתאמן. • משק לשעת חירום (המל"ח): צריך לעבור מאחריות משרד הביטחון למשרד ראש הממשלה. • שיפור שכר הנגדים באופן דרמטי: העלאת שכר המכונאים, הנשקים ושאר המקצועות הצבאיים. והקטנת תקני האלופים במטכ"ל מ20 למקסימום 15. ואת תתי האלופים למקסימום 50. • הרחבת הגיוס: גיוס נשים בהיקף נרחב וגיוס חרדים. • שינוי פקודות הפתיחה באש על גנבי ציוד צבאי ונשק בתוך שטח צבאי סגור. • הכפלת עונשים על גניבות נשק והפצת סמים בצבא. מי שמוכר נשק צה"לי יקבל עשר שנות מאסר בפועל מינימום.  

התחמשות מחדש

• הגדלת מחסני תחמושת וייצור התחמושת בארץ ללא תלות באספקה מבחוץ. • פיתוח מערכת יירוט לייזר: במקביל לפיתוח מערכת יירוט לייזר קטנה לרחפנים וכטמ"מים, לעבוד בשיא המהירות ובמקביל על מערכת גדולה ועוצמתית שמסוגלת לשרוף טילים גדולים. • שדרוג מערך הארטילריה: ייצור תותחים דור חדש, ארטילריה מודרנית, הגדלת מספר הטנקים. • בנייה מחדש של הדת"קים. • שדרוג המוצבים הצה"ליים: הקמת מוצבים חדשים לגמרי שיאפשרו לחימה אקטיבית ולא רק למגננה, והגדלת מספר המוצבים בצפון בדחיפות. 1. החזקה של 40 אלף טילי קרקע-קרקע עם מספיק משגרים 2. רכישת מינימום 5,000 משאיות חדשות 3. מאה 9D חדשים 4. תוספת של 600 נגמ"שי נמ"ר מתקדמים ועוד 300 איתנים. 5. תוספת מובילי טנקים.
01 פברואר 2023
נציגי ש״ס ויהדות התורה, בכנסת ישראל, אין לכם שום מונופול על היהדות. 70 פנים לתורה אבל הם לא נמצאים שם. הם זייפני היהדות, הם משמרים את התצורה החיצונית, את המעטפת של היהדות, אבל את כל התכנים הם מסלפים יום-יום. את הרוח של מסורת ישראל, את המקורות שלנו - זייפו הכל. במקרה שלהם, באמת נכון להגיד ״כמה שמתקרבים יותר למוסדות ש״ס ויהדות התורה - ככה מתרחקים יותר מאלוהים״. המשך קריאה
16 ינואר 2023
 
יום חג לצה״ל
את הרמטכ״ל היוצא, אביב כוכבי, מיניתי בעת כהונתי כשר הביטחון והוא הוכיח שהוא היה ראוי לתפקיד המשמעותי הזה ועל כולנו להוקיר לו תודה.
את הרמטכ״ל הנכנס, הרצי הלוי, הכרתי גם מקרוב וגיליתי אדם ומפקד שפועל מתוך שליחות עמוקה לחיזוק ביטחון ישראל.
שולח איחולי הצלחה לשניכם.
08 ינואר 2023
02 ינואר 2023
ההסכמים הקואליציוניים סותרים ב-200% את חזונו של הרצל.
אני אכן סבור שהקמת הממשלה השישית של נתניהו, זו לא סופה של מדינת ישראל, לפחות בינתיים, אבל בוודאות זה סוף הציונות וסופה של התנועה הציונית.
המשך קריאה
26 אוקטובר 2022
25 אוקטובר 2022
קטע ממאמר של נחמיה שטרסלר שפורסם הבוקר בהארץ👇🏼
השנה וחצי האחרונות, שבהן שימש אביגדור ליברמן כשר האוצר, לימדו אותנו עד כמה מדובר בתפקיד כפוי טובה. דווקא כשאתה מפגין אומץ לב, נוקט מהלכים הנכונים ומוציא את המשק מהבור, הציבור לא מכיר לך תודה. עובדה שבבחירות האחרונות קיבל ליברמן שבעה מנדטים, ועכשיו יש לו בסקרים שישה בלבד.
המשך קריאה
25 אוקטובר 2022
24 אוקטובר 2022
אני מברך את הרצי הלוי על בחירתו לתפקיד הרמטכ״ל ה-23 של צה״ל. הן בתפקידי כשר ביטחון והן בהיותי חבר בקבינט המדיני ביטחוני הכרתי את הרצי כאדם ומפקד, קצין מנוסה, מוביל ונחוש ששם לנגד עיניו תמיד את ביטחון ישראל ושלומם של חיילי צה״ל.
הרצי הצלחתך - הצלחתנו🇮🇱
21 אוקטובר 2022
מוזמנים לקרוא את הריאיון שנתתי ל- החדשות - N12
שבת שלום!
https://bit.ly/3TkpIPm
20 אוקטובר 2022
עשינו את זה, בשביל הילדים ההורים והמורים!
חתמתי על הסכם שכר יחד עם משרד החינוך והסתדרות המורים, ההסכם מעגן את העקרונות אליהם הגענו בתחילת שנת הלימודים והוא יצעיד את מערכת החינוך קדימה.
אנחנו מעלים את שכר המורים בעשרות אחוזים, מסנכרנים בין ימי החופשה של התלמידים וההורים ונותנים למנהלים את היכולת לתגמל מורים על מצוינות, השקעה והישגים.
מערכת חינוך טובה זה האינטרס של כולנו.
16 אוקטובר 2022
וזה כל הסיפור. זה או ישראל ביתנו גדולה וחזקה או המשך טיפוח בורות והכבדה נוספת על משלמי המסים.
15 אוקטובר 2022
"מוסד שלא ילמד ליבה לא יקבל שקל מתקציב המדינה. זה יהיה התנאי שלנו בהסכמים הקואליציוניים".
מוזמנים לקרוא את הריאיון המלא: https://bit.ly/3CyOOmr
צילום: אלכס קולומויסקי
12 אוקטובר 2022
07 אוקטובר 2022